Learn With Fun Winners

State Championship 2015-2016

Winner

MUHAMMED HAFIZ C.H - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Winner

GHAIS MOHAMMED M.A - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

First Runner Up

AMINA NASRIYA K.H - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

First Runner Up

ESHAN HASAN - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

First Runner Up

ABEL ELIAS - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

First Runner Up

NESHWA NEHAN K.S - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

ANSHAD C.A - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

AYDIN MUHAMMAD AJAS - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

P.MADHAV - CHINMAYA VIDYALAYA

Second Runner Up

SREERAJ NAVEEN - MARTHOMA RESIDENTIAL SCHOOL

Second Runner Up

MUHAMMED ADNAN V.J - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Winner

ARCHITHA AJESH - CHINMAYA VIDYALAYA

First Runner Up

RESHON JOE RAJEEV - MARIAN SENIOR SECONDARY SCHOOL

First Runner Up

NIHARIKA V.M - CAMPION SCHOOL

First Runner Up

ALFIYA GAFOOR S.A - CAMPION SCHOOL

First Runner Up

ALEENA JOBY - MARTHOMA RESIDENTIAL SCHOOL

First Runner Up

SRUTHY KALESH - CHINMAYA VIDYALAYA

Second Runner Up

AADHI.V.M - MARTHOMA RESIDENTIAL SCHOOL

Second Runner Up

ELAINE CORREYA - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

PYUSHA PADMAKUMAR - CHINMAYA VIDYALAYA


State Championship 2016-2017

Winner

THEERTHA SATHEESH - CHINMAYA VIDYALAYA

First Runner Up

ADAM SAIT - SUNDALE SCHOOL CHEMEENS

First Runner Up

AVANTHIKA.K - CHINMAYA VIDYALAYA

First Runner Up

MUHAMMED HASHIM C.A - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

THOMAS ANTONY - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

DISHA.D.NAIR - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

NAYOMI DAHLIA TONY - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

NEHA.R.SHAMEESH - GREETS PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

ARDHRA.R - HELLO KIDS PRE-SCHOOL-PETALS

Second Runner Up

SHREYA.S.NAIR - K.E CARMEL CENTRAL SCHOOL

Second Runner Up

EDWIN JOSEPH JOBIN - LAILA'S PRE-SCHOOL

Second Runner Up

AARON NIVIN PHILIP - MARTHOMA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

JOEL MATHEW CINOSH - MARTHOMA RESIDENTIAL SCHOOL

Second Runner Up

MIZAINAR SALEEMUDHEEN.C - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

Second Runner Up

ADITHYA AKHIL - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

Second Runner Up

PUNNYA T.B - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

Second Runner Up

AIVELYNN MARIA - SUNDALE SCHOOL CHEMEENS

Second Runner Up

SARAH REBECCA CHANDAPILLAI - CHINMAYA VIDYALAYA

Second Runner Up

GAURISH SUNIL KUMAR - THE LETTERLAND SCHOOL

Second Runner Up

MERIN ROSE JACOB - THE LETTERLAND SCHOOL

Second Runner Up

INSHA MEHRIN.S - THE LETTERLAND SCHOOL

Second Runner Up

VAIGHA SREEKUMAR - THE LETTERLAND SCHOOL

Second Runner Up

INIYA EMILINE FABER - THE LETTERLAND SCHOOL

Second Runner Up

MANHA MARIYAM T.A - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

RIFA HAYAN - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

FATHIMA ABDUL JAMAL - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Winner

NATHANIA.C.GREGARY - MARTHOMA PUBLIC SCHOOL

First Runner Up

VEDHA ANIL KUMAR - CAMPION SCHOOL

First Runner Up

AADIDEV V.R - MORNING STAR ENGLISH MEDIUM SCHOOL

First Runner Up

MEENAKSHI.R - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

First Runner Up

FARAH FATHIMA - THE LETTERLAND SCHOOL

First Runner Up

ABEL ELIAS - JAMIA HASSANIA PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

ALAINA SHAJIL - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

AARON ABHILASH - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

ALLEN DILIP MATHEW - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

NAIVIN BOSE - CAMPION SCHOOL

Second Runner Up

RITUL DEV R.S - DAWN INTERNATIONAL SCHOOL

Second Runner Up

AAMIR ABDULLAH - IDEAL PUBLIC SCHOOL

Second Runner Up

SRIPAD NARAYAN.P - K.E CARMEL CENTRAL SCHOOL

Second Runner Up

MUHAMMED AAMIR.S - MORNING STAR ENGLISH MEDIUM SCHOOL

Second Runner Up

MUHAMMED RAIHAN.J - MORNING STAR ENGLISH MEDIUM SCHOOL

Second Runner Up

AFSHEEN ZANUBIYA K.M - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

Second Runner Up

KAMALA RENJITH - SIVAGIRI VIDYANIKETAN

Second Runner Up

RISHIKESH.S - SMV GLOBAL SCHOOL

Second Runner Up

DEVINANDANA.R - CHINMAYA VIDYALAYA

Second Runner Up

KRISHNA M.S - LIFE VALLEY INTERNATIONAL SCHOOL

Second Runner Up

NADIYA ABDUL RIYAS - MARIAN SENIOR SECONDARY SCHOOL